Взимку - немає нічого тепліше і зручніше дублянки. Дублянки ніколи не виходять з моди, проте кожен рік буває мода на дублянки певної форми і кольору. Але якщо ви придбали нову дублянку, щоб не мерзнути в морози, вам напевно захочеться, щоб вона прослужила вам як можна довше. А для цього потрібно за нею правильно доглядати. Читайте декілька корисних порад по догляду за дублянкою.

Оптимальна температура для носіння – від мінус 7 градусів.

Якщо дублянка намокла, просушіть її на вішалці при кімнатній температурі. Ні в якому разі при сушінні не використовуйте електричних приладів, так як може зіпсуватися зовнішній вигляд дублянки.

Дублянку можна прати з допомогою мила, так як така процедура вимиває із шкіри жири, без яких матеріал стає ламким, шорсткою і втрачає форму. Щоб позбутися від брудної плями в домашніх умовах, скористайтесь теплим (але не кип'яченим) молоком, а жирні плями найкраще видаляються тальком і розчином щавлевої кислоти.

Білясті плями на дублянці можна підфарбувати. Для цього можна скористатися барвниками для вовни. Щоб фарбування пройшла успішно, потрібно фарбувати дублянку тільки після чищення і строго слідувати інструкції.

Щоб дублянка завжди мала прекрасний зовнішній вигляд, як і ваша зимова взуття, заведете звичку чистити дублянку гумовою щіткою для замші кожен раз, прийшовши з вулиці. Це позбавить вас від невеликих забруднень, а також розгладить ворс.

Уникайте потрапляння на дублянку крапель дезодоранту чи духів, оскільки вони можуть залишати складні плями.

Крім того, намагайтеся не носити сумку через плече, тому що вузький ремінець сумки може пошкодити ворс дублянки і залишити слід у вигляді потертості.

Не залишайте надовго дублянку з нубука, нопатону або замші на сонці або під яскравим електричним світлом, оскільки на ній можуть з'явитися плями або місцями зміниться відтінок.

Зберігати дублянку варто на широкій вішалці в шафі, або в темному прохолодному приміщенні, куди не проникають сонячні промені, попередньо очистивши її від забруднень. Якщо за зиму вона сильно забруднилася, варто перед зберіганням її віднести до хімчистки. І не забудьте вберегти її від молі.